Hello world! Selam Dünya !

 • 06 Haziran 2018
 • 41 kez görüntülendi.
Hello world! Selam Dünya !

Hello world

Hello world! Selam Dünya !

 • Güncelleme : Herzamanki gibi hızlı hızlı yazmakdan bazı cümleler saçma sapan olmuş konu dan konuya atlamışım…

Hello world! İlk Postu Görmek Senelerce belki 100 defa görmüş olabiliceğimiz bizlerin bir şey Hello world! ne anlama geldiği veya Ne anlam ifade ettiğini bilmeyenler için özetlemek gerekirse En Son Model bir telefon aldığınızı Düşünün.

Bir blog veya web site kurmaya karar vermek kolay , bu karardan sonra temanızı görsel olarak düzenlemek ve istediğiniz basit bir görünüme getirmek oldkça kolay benim gibi bilgi birikimi az olan kişiler bile rahatlıkla gördüğünüz gibi ortaya bir site çıkartabiliyorlar. Asıl iş şurda ki bir blog kurarken değil kurdukdan sonra o bloğu besleyip içerik üretebilmekte , çoğu kişi bloglarını kurup bir kaç gün düzenli içerik ürettikden sonra yavaş yavaş haftada 1 ve sonrasında ay da 1 derken kapatmaya kadar gidiyor , yani bir blog kişisel veya ticari ne olursa olsun bir çiçek gibi sulanmayı ilgi ve bakımı ister ne kadar ilgi ve bakım gösterirseniz Google , Yandex gibi Arama motolarından destek gördüğünüz gibi blog okuyucularından da destek görebilirsiniz.

Hello world! ilk postu genelde herkez kaldırır ama ben kaldırmayıp Hello world! ile ilk yazıma başlamak istiyorum.

Günümüzde Görsel mecraya ilgi oldukça arttı yani Youtubeyi kastediyorum  , Youtube ve Bloggerlığı neredeyse bitirdi insanlar daha kolay ve kar elde ettiği yöntem olan Vlogger olmayı tercih etti halbuki bir kitap okuyan kişi gibi bir blog yazan kişi de aynı zevki alıyor yani anlatmak istediğim hiçbir Youtuber Blog yazarken alabiliceği zevki alamaz. Arka planda sevdiğiniz bir müziğin veya müzik listesinin çalarken yazınızı ortaya çıkarmanız bazen dakikalarınızı ve bazen saatlerini harcadığınız yazınız da tüm her şeyi hazırladıkdan sonra Yayınla Seçeneğine Basmak blog yazarlığının en güzel anlarından birisidir. Blog Yazarlığında herkez içerik üretebilir herkez  faydalı içerikleri ile yarar sağlayabilir ama herkez Kaliteli içerik sunamaz , kaliteli içerik konusunda Çok az örnek mevcut ben de dahil Çoğumuz kaliteli içerik üretemiyoruz yazılarımıza yeterince özen gösteremiyoruz. özellikle günümüzde google değişen algoritması nedeniyle kısa yazılara yer vermek sorun teşkil ediyor google tarafından 300 500 kelimelik bir yazı da zaman alması nedeniyle blog yazarlığını bazen sıkıcı hale getirebiliyor 100 kelimelik bir yazınızı eveleyip geveleyerek 300 500 kelimeye çıkartmak oldukça zor oluyor.

Bir Blog açmadan önce O blogda nelere yer vereceğinizi düşünürsünüz. Ben Kendi bloğumda Yazargider.com ‘ da

 • WordPress Videolu , Yazılı Anlatım
 • Blogger       Videolu , Yazılı Anlatım
 • Bilgisayar  donanım üzerine yazılar ve  Görsel  Paylaşımlar.
 • Seo
 • Adsense
 • Youtube
 • Programlar
 • Oyun

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ